News

Medal count after 21 of 21 Events
Team
4 2 1 RUS - Russia
3 4 1 FRA - France
3 2 2 GER - Germany
2 0 0 GRE - Greece
1 2 1 BRA - Brazil
1 2 1 GER - NW
1 2 0 NOR - NTG
1 1 2 GER - WF
1 1 0 BEL - Belgium
1 0 1 GBR - Great Britain
1 0 1 GER - HS
1 0 1 POL - Poland
1 0 0 ITA - Italy
0 2 1 GER - SBN
0 1 3 CHI-H - China Hubei
0 1 0 SUI - SO
0 1 0 UKR - Ukraine
0 0 1 GER - BY
0 0 1 GER - LLZRLP
0 0 1 GER - RH
0 0 1 NED - Netherlands
0 0 1 POL - Piast Bierun
0 0 1 SWE - Sweden
Medalists
  1st place 2nd place 3rd place
10m Air Rifle Men Kamenskii, Sergei Luginets, Nazar Justus, Julian
10m Air Rifle Women Vdovina, Daria Engleder, Barbara Tan, Xiao Hong
10m Air Rifle Men Junior Bale, Dean Larsen, Henrik Bale, Jack
10m Air Rifle Women Junior Tripp, Johanna Gomez, Judith Schäfer, Sonja
50m Rifle 3 Positions Women Beer, Jolyn Brize, Laurence Tan, Xiao Hong
50m Rifle 3 Positions Women Junior Winterberger, Emilie Vatne, Jenny Anna, Katharina
50m Rifle 3 Positions Men Kamenskii, Sergei Henry, Josselin Luginets, Nazar
50m Rifle 3 Positions Men Junior Karlsen, Benjamin Dembeck, Kai Wempen, Rene
50m Rifle Prone Men Kamenskii, Sergei Lochbihler, Jan Smol, Filip
50m Rifle Prone Women Beer, Jolyn Feklistova, Mariia Zanner, Kristin
50m Rifle Prone Men Junior Dallinger, Maximilian Wempen, Rene Dembeck, Kai
50m Rifle Prone Women Junior Winterberger, Emilie Zimmermann, Selina Telen, Maia
10m Air Pistol Men Wu, Felipe Almeida, Julio Frerichs, Eike
10m Air Pistol Women Korakaki, Anna Konarieva, Polina Reichelt, Nadine
10m Air Pistol Men Junior Waldvogt, Jan-Hendrik Son, Jerome Nooij, Sander
10m Air Pistol Women Junior Janssen, Lieselotte Brandt, Paulina Bathe, Fenja
50m Pistol Men Amore, Andrea Wu, Felipe Almeida, Julio
50m Pistol Men Junior Marciniak, Mikolaj Waldvogt, Jan-Hendrik Miesowicz, Marcin
25m Rapid Fire Pistol Men Quiquampoix, Jean Yao, Congyi Artaud, Boris
25m Pistol Women Korakaki, Anna Goberville, Sandrine Meng, Qin
25m Pistol Women Junior Brandt, Paulina Wundrach, Samirah Bathe, Madita